Andakt på Hedalsheimen

Tilbud om månedlige andakter

Publisert av Arne Heimestøl 05.02.2022. Sist oppdatert 04.02.2022.

– Ikke alle har anledning til å delta ved gudstjenester i én eller flere av kirkene våre i Sør-Aurdal, sier sokneprest Ellen Oddveig Rudi. – Dette er særlig aktuelt for flere av beboerne på Sør-Aurdalsheimen, Solbraut og Hedalen bo- og servicesenter.

– Vi har derfor tatt kontakt med frivilligsentralen i Sør-Aurdal og spurt om det vil være interesse for å få til månedlige andakter på de tre stedene. Dette har vi fått positiv tilbakemelding på, og nå gjennomføres det samlinger i begge etasjene på sykehjemmet. Samme tilbud er det også på Solbraut og Hedalsheimen.

– Vi følger til enhver tid gjeldende smittevernregler, og har til nå gjennomført de fleste andaktene.

Det er sokneprest Ellen Oddveig Rudi som holder andaktene, og kantor Anders Løberg sørger for musikk og akkompagnement til sanger og salmer.

Frivilligsentralen kunngjør tilbudet med oppslag. Andaktene på Hedalsheimen er på onsdager. I Bagn gjennomføres tilbudet på torsdager.

Foto: Arne G. Perlestenbakken

Les også..

Æresmedlem Foto: Arne G. Perlestenbakken

Håvard Sukke utnevnt til æresmedlem i Hedalen ungdomslag

Etter teaterforestillingen 4. juledag ble det et høytidelig øyeblikk på ...
Miniatyrskyting

Miniatyrskyting

BEKJENTGJØRELSE: Miniatyrskytingen starter opp igjen mandag 5. januar kl. 18.00 ...
Ståle Borgersen

Noen tanker for kommunen vår inn i det nye året 

YTRING:   Den 11. desember vedtok kommunestyret budsjettet for 2026. ...

Hedalen.no i 2025

Også 2025 ble et begivenhetsrikt år i Hedalen og Sør-Aurdal. ...

Temakveld

BEKJENTGJØRELSE: Hedalen helselag, Hedalen idrettslag og Hedalen Røde Kors inviterer ...
Den spanske flue

Den spanske flue

Så var det romjul og teaterforestilling på Lokalet igjen! Denne ...