
Vil beholde Innlandet fylke
Publisert av Arne Heimestøl 04.02.2022. Sist oppdatert 04.02.2022.
Det var stor enighet da kommunestyret i Teams-møte torsdag behandlet høring om eventuell deling av Innlandet fylkeskommune .
Her er kommunestyrets vedtak:
«Sør-Aurdal kommunestyre anbefaler i utgangspunktet ikke Innlandet fylkeskommune å sette i gang en prosess med søknad om oppdeling av Innlandet fylkeskommune.
Det er allikevel en forventning om at alle høringsinnspill, undersøkelsen iblant de ansatte og spesielt den rådgivende folkeavstemmingen vurderes helhetlig før endelig beslutning tas av fylkestinget.»
Vedtatt med 18 mot 1 stemme.
Folkeavstemninga om Innlandet
Den rådgivende, digitale folkeavstemningen åpner torsdag 10. februar kl. 09.00 og stenger torsdag 17. februar kl. 15.00.
Les også..
Tidlig varsling redder liv
Røykvarsleren er hjemmets viktigste livredder ved brann. Hvordan skal du ...
Idrettsprisen i Sør-Aurdal kommune – tale på kulturkvelden
Idrettsprisen ble delt ut første gang i 2007, og har ...
Anbefaler sesongvaksine mot influensa og covid-19
Vinterens bølge av covid-19 er i full gang, og influensasesongen ...
StrikkekaféBEKJENTGJØRELSE
Velkommen til strikkekafé på Fjellsyn tirsdag 5. desember kl. 19.00! ...
Statsautorisert regnskapsfører / erfaren regnskapsmedarbeiderANNONSE
ScanAccount søker etter statsautorisert regnskapsfører / erfaren regnskapsmedarbeider som ønsker ...
Kulturprisen 2023 – tale på kulturkvelden
Kulturprisen ble opprettet i 1978 etter forslag fra det som ...