Film-camp

Innovativ satsning for å lære ungdom å lage egen film

Publisert av Sonja Bordewich 05.01.2022. Sist oppdatert 04.01.2022.

Det har vært planlagt filmcamp – filmkurs for ungdommer i lang tid. Meningen var å gjennomføre denne fysisk slik vi gjorde i sommercampen i Sør-Aurdal. På grunn av skiftende coronarestriksjoner velger vi gjøre et innovativt grep. Vi velger å gjennomføre heldigital filmcamp – på en digital plattform som mange ungdommer kjenner til: «Discord». Denne plattformen blir brukt som chatteplattform mellom ungdommer som blant annet spiller minecraft. 

Vi ønsker ungdom velkommen til å melde seg på!  (Se vedlagt dokument). Tiltaket er finansiert av UKM Norge, Sør-Aurdal kommune og UKM Valdres og ungdommer fra hele Valdres kan delta. Det er gratis tilbud – du kan bruke eget utstyr. Du trenger bare en mobil til å filme med! 

Målet er å få flere til å lage film og bli med på UKM Valdres i februar. Hvis ungdommene selv har lyst til det.

Martin B. Strøm og Sebastian Hansen vil være tilgjengelige fra onsdag til søndag denne første uken i januar for å gi inspirasjon, faglig påfyll og lede ungdommene gjennom det å skape film selv! En positiv og innovativ start på det nye året for ungdommene. 😉

Les også..

Hedalen helselag ny logo

Syng med oss senior

BEKJENTGJØRELSE: Tirsdag 23. september kl. 18.30 på Kroken. Vi starter ...
Stabelvegen. Foto: Olav Kristian Huseby

Lys i gamle hus

Sør-Aurdal kommune har vært én av seks pilotkommuner i prosjektet ...
Olmhus gård Foto: Arne G. Perlestenbakken

Vedtok ambisiøs landbruksplan for 2025–2030

Sør-Aurdal setter kursen for et grønnere og mer lønnsomt jord- ...

Iren Reppen gjester Hedalen med hyllest til Terje Nilsen

BEKJENTGJØRELSE: Hedalen Kulturforum inviterer til høstkonsert på Nordre Hedalen forsamlingshus ...
Returpunkt

Nytt returpunkt satt i drift

Returpunktet ved Muggedalskrysset i Hedalen er nylig utvidet, melder Valdres ...
Hedalen ungdomslag

Karaokefest

BEKJENTGJØRELSE: Vi i ungdomslaget inviterer til KARAOKEFEST på Lokalet lørdag ...