Film-camp

Innovativ satsning for å lære ungdom å lage egen film

Publisert av Sonja Bordewich 05.01.2022. Sist oppdatert 04.01.2022.

Det har vært planlagt filmcamp – filmkurs for ungdommer i lang tid. Meningen var å gjennomføre denne fysisk slik vi gjorde i sommercampen i Sør-Aurdal. På grunn av skiftende coronarestriksjoner velger vi gjøre et innovativt grep. Vi velger å gjennomføre heldigital filmcamp – på en digital plattform som mange ungdommer kjenner til: «Discord». Denne plattformen blir brukt som chatteplattform mellom ungdommer som blant annet spiller minecraft. 

Vi ønsker ungdom velkommen til å melde seg på!  (Se vedlagt dokument). Tiltaket er finansiert av UKM Norge, Sør-Aurdal kommune og UKM Valdres og ungdommer fra hele Valdres kan delta. Det er gratis tilbud – du kan bruke eget utstyr. Du trenger bare en mobil til å filme med! 

Målet er å få flere til å lage film og bli med på UKM Valdres i februar. Hvis ungdommene selv har lyst til det.

Martin B. Strøm og Sebastian Hansen vil være tilgjengelige fra onsdag til søndag denne første uken i januar for å gi inspirasjon, faglig påfyll og lede ungdommene gjennom det å skape film selv! En positiv og innovativ start på det nye året for ungdommene. 😉

Les også..

Hedalen helselag ny logo

Gå med oss onsdag 26. november

BEKJENTGJØRELSE: Vi møtes ved N. Lokalet kl. 11.00 og går ...
Salto

Velkommen!

BEKJENTGJØRELSE: Salto på Kroken / i Grillhytta torsdag 27.11. kl. ...

Fotballavslutning for Hedalen IL og Begnadalen IL

Rundt 60 premier ble delt ut da Hedalen IL og ...
Jaktfelt

Innendørs jaktfeltcup

BEKJENTGJØRELSE: Innendørs jaktfeltcup er snart ferdig med den første av ...
Løypekjøringa starter gjerne tidlig på morgenen.

Årsmøte i Hedalen løypelag

BEKJENTGJØRELSE: Årsmøtet er berammet til søndag 30. november kl. 16 ...
Idrettsprisen

Ordførerens tale ved utdeling av idrettsprisen for 2025

Idrettsprisen ble delt ut første gang i 2007, og har ...