Pilegrimsvandring

Pilegrimsvegen

Publisert av Liv Barbro Veimodet 01.12.2021. Sist oppdatert 01.12.2021.

Etter å ha sett skadene etter vinden under store deler av traseen til Pilegrimsvegen gjennom Valdres, er vi bekymret over om pilegrimsvegen vår er/vil bli farbar gjennom kommunen vår.

Vi har lagt ut informasjon om neste års vandring og påmeldingene er begynt å komme inn. Etter to år med avlysning pga. pandemien ville det være synd om vi må avlyse grunnet alle vindfallene.

Vi ønsker å gjennomføre vandringen – må evt. tenke alternativ transport på enkelte strekninger. Men vi prøver allerede nå å skaffe oss en oversikt.

Bilveiene blir jo ryddet, det er stiene våre vi er bekymret for. Vandringen vår bør være en hyggelig vandring, uten for mye fysiske hindringer.

Stiene i Sør-Aurdal er disse:

Graslihøgda – Urdevassetra, ved Åsehytta, Vesle Øyvatnet – Smørhølet, Hølersetra – Tobakkbrenn, ved Bagnsutsikten, og opp fra Reinli.

I første omgang må vi få en oversikt. Enkelttrær kan vi kanskje fjerne med frivillige. Eventuelt avtale med grunneier. Men ligger hundrevis av trær over vegen vår, er det utenfor det vi kan makte.

Så nå lurer vi på om grunneiere i Hedalen, og Sør-Aurdal som leser dette, har mulighet til å gi oss en rask og enkel rapportering.

Er det farbart gjennom skogen/eiendommen din, som tidligere år, holder det at Pilegrimsvegens venner gjør en innsats til våren – eller vil det være umulig å gå strekningen hos deg?

Hører gjerne fra dere på tlf: 41 67 46 69 eller epost: lv564@kirken.no»

Les også..

Katastrofen på Lake Erie der minst 67 norske emigranter mistet livet

Én av de største skipsulykkene i den tidlige norske utvandringshistorien ...

Bildeglimt fra Bautahaugen

Sist lørdag var det folksomt på Bautahaugen. Ådalen historielag kom ...
Brunnbakklia og Skolehagen. Foto: Dagfinn Heimestøl

Kommunen har mottatt ordrebekreftelse på nytt renseanlegg

Sør-Aurdal kommune har mottatt en ordrebekreftelse på et nytt kjemisk/biologisk ...
Logoen til Bautahaugens Venner

Bautahaugen lørdag 18. juli

BEKJENTGJØRELSE: I sommer kretser temalørdagene rundt utstillinga «LA SKYTTELEN GÅ. ...

Statsforvalteren advarer om økt skogbrannfare

Statsforvalteren i Innlandet advarer om økt skogbrannfare som følge av ...

Juvvandring søndag 19. juli kl. 14.00

BEKJENTGJØRELSE: Hølerajuvet ble kjent gjennom Mikkjel Fønhusboka «det skriker i ...