Store skogskader

Oppdatering tirsdag kl. 16.15

Publisert av Arne Heimestøl 23.11.2021. Sist oppdatert 23.11.2021.

Daglig leder i SAE, Nils Martin Sætrang, opplyser at SAE i dag har jobbet med å få opp igjen høyspentlinjene fra Gunderhuset til Aspholt og fra Gunderhuset til Vestbygda. Det er håp om at mange kan få igjen strømmen i disse områdene i løpet av kvelden.

Ved Ildjarnstad har det også vært flere arbeidere i sving. Dette kan bety strøm til Hedalen stavkirke, Solheimen hotell og flere andre adresser i området i løpet av kvelden.

Fibernettet til Eidsiva

Firmaet Vokks arbeider med fiberomkobling i Brunbakklia. Det er håp om at mange i Midtbygda, Fekjær psykiatriske senter og kanskje flere områder i Hedalen sør i løpet av kvelden kan få opp igjen fibernettet som Eidsiva og SAE har ansvaret for.

Hedalen.no legger til at vi etter stormen har sett mange løse tråder, men at mye er i ferd med å rette seg. 🙂

Les også..

Skiløyper

LØRDAG ETTERMIDDAG: Nye skispor på Jennlismyra. Det er også kjørt ...
Kamilla

Hva skal vi spise?

I 2024 kom en stor og viktig studie: Over 700 ...
Hedalen kunst- og husflidslag

Invitasjon til hekledag – lag din egen veske!

BEKJENTGJØRELSE: Har du lyst til å lære å hekle en ...
tårnagenthelg

Hemmelig beskjed til deg som går i tredje klasse

BEKJENTGJØRELSE: I Begnadalen kirke skjer det mysterier som vi trenger ...
Bagn. Foto: Åse Østgård Hagen

Befolkningsutvikling i Sør-Aurdal

Sør-Aurdal kommune har hatt en tydelig og langvarig nedgang i ...
Hedalen kunst- og husflidslag

Vil du være kursholder?

FORESPØRSEL: Hedalen kunst- og husflidslag ønsker å arrangere flere kurs ...