Hedalen barne- og ungdomsskole og idrettsanlegg. Foto: Arne Heimestøl

Det kan bli mer asfaltering i Hedalen i 2022

Publisert av Arne Heimestøl 16.11.2021. Sist oppdatert 15.11.2021.

Da kommunestyret behandlet saken Rebudsjettering investeringer 1. tertial 2021, stilte Roger Kjensrud (Ap) spørsmål om det vil være mulig å flytte investeringsprosjektet asfaltering av skoleplassen i Hedalen fra 2023 til i år.

Ordfører Marit Hougsrud minte om at det ikke er mulig å gjennomføre et slikt prosjekt uten anbud.

Magnhild Huseby (H) mente at at slikt prosjekt må gjennomføres når elevene ikke er på skolen – og antydet at sommeren 2022 ville være et bedre alternativ.

Kommunalsjef Hans Solbrekken Ruud sa at prosjektet omfatter mer enn asfaltering. Det må gjøres en del grunnarbeider før en kan legge ny asfalt.

Etter gruppemøter ble det enighet om en merknad som hele kommunestyret stilte seg bak. Prosjektet med grunnarbeider og asfaltering av skoleplassen i Hedalen skal innarbeides i budsjettet for 2022.

Kjensrud oppfordret administrasjonen til å starte prosjekteringen så snart som mulig.

To asfaltprosjekter i 2022

I forslag til budsjett- og økonomiplan for perioden 2022–2025 er opprusting av Hedalen barne- og ungdomsskole inne med et beløp på 1,8 millioner kroner. Her er det midler til både grunnarbeider på skoleplassen og asfaltering.

I planforslaget ser vi at det er foreslått 1 million kroner til re-asfaltering av kommunal veg på ca. 1 km som ender ved Søbekk-krysset i Hedalen. Dette prosjektet planlegges altså gjennomført i 2022 også.

Slik vi forstår det, ligger det an til samordning av to etterspurte asfaltprosjekter.

Den kommunale vegen får fra disse søppelkontainerne til bommen nord for Søbekksetervegkrysset

Les også..

Lions

Lions Club Vassfaret – en vennegjeng med stort engasjement

– Lions Club Vassfaret har nå 21 aktive medlemmer og ...
Bagn. Foto: Åse Østgård Hagen

Vil busetje 10 flyktningar i 2026

13. oktober 2025 vedtok kommunestyret samrøystes at Sør-Aurdal skal busetje ...
Sør-Aurdalsheimen

Prioriterer beredskap, forsvarlig omstilling og medvirkning

Sør-Aurdal kommunes eldreråd behandlet 17. november forslaget til budsjett og ...
Gamlestua

Åpen butikk hos Gamlestua!

ANNONSE: Velkommen til en trivelig førjulshandel i Gamlestua – garn, ...
Tingvoll

Slik ser Sør-Aurdal sine økonomiplaner ut de neste årene

Sør-Aurdal kommune har laget nye planer for økonomien i årene ...
Illustrasjonsbilde

Årlig tilsynsgebyr – 500 kr

Alle eiere av private avløpsanlegg i Sør-Aurdal kommune vil i ...