Hedalen naturbarnehage og Hedalen barne- og ungdomsskole. Foto: Helge Nordby

Oppdatering om smittesituasjonen i Sør-Aurdal

Publisert av Sør-Aurdal kommune 04.11.2021. Sist oppdatert 04.11.2021.

Torsdag 4.11. kl 15.37: Sør-Aurdal har pr i dag 9 positive hurtigtester. Én av de som er testet, er hjemmeboende i annen kommune. Alle er pcr-testet i dag. Det er til sammen tatt ca. 40 pcr-tester i dag, i tillegg til ca. 200 hurtigtester.

Elever i gjeldende skoler testes videre iht. testregime.

Gult nivå

Kommunen har innført gult nivå på Hedalen barne- og ungdomsskole og Sør-Aurdal ungdomsskole ut neste uke, med mulighet for avkortning ved negative tester.

Følg nasjonale smitteråd

Kommunen oppfordrer alle om å ta sine forholdsregler. Det er svært viktig at alle følger de enkle nasjonale smitteråda for å hindre at smitten ikke sprer seg:

  • Rene hender
  • Vær hjemme når du er syk
  • Ved symptom, test deg!
  • Bruk munnbind i situasjoner der du ikke kan holde 1 meter avstand

Testing

Ved behov for teste deg for covid19 ta kontakt med legekontoret for å avtale tid på tlf. 90 29 20 09 på hverdager mellom kl. 08.00–15.00.

Kommunen åpner også for mulighet for testing ved behov kommende helg. Ta kontakt på telefon kl. 11.00– 12.00 lørdag og søndag.

Fritidsaktiviteter

Fritidsaktiviteter går inntil videre som normalt.

Vaksinering

Vaksinasjonsdekningen i Sør-Aurdal er høy. Det betyr at befolkningen er godt beskyttet mot alvorlig sykdom. De vaksinerte smittes ikke så lett, og de smitter heller ikke så lett videre. Barn blir sjelden alvorlig syke.

Personer som ikke er vaksinerte, og som ønsker vaksine, kan kontakte legesenteret på telefon 46 95 34 13.

Les også..

Hytta

Skjulte krigshemmeligheter i Vassfar-hytte

Suzanne Clareus Weston er i dag eier av hytta Raggebu ...
Erling Sande. Foto: Senterpartiet

– Nå får du billigere vann og avløp – ny momsreduksjon sparer deg for en tusenlapp

PRESSEMELDING FRA SENTERPARTIET: Tirsdag 1. juli ble momsen på vann ...
Torden og styrtregn

Gule farevarsler

Onsdag kl. 13.38: Yr.no varsler tordenvær og styrtregn i vårt ...
Drosje

Bestillingsbussen

ANNONSE: Skal du til eller fra Hedalen, Bagn, Begnadalen, kan ...
Ola Jonny Fossholt

Etterlyste markering

Rehabiliteringen av Hedalen barne- og ungdomsskole er nå fullført. Prosjektet ...
Hedalsheimen. Foto: Helge Nordby

Norge renner over av penger. Men det gjør ikke Sør-Aurdal kommune.

YTRING: «Hver nordmann har i gjennomsnitt litt over 3,4 millioner ...