Svømmehallen i Bagn

Svømmehallen er åpen igjen

Publisert av Erik Råheim 21.09.2021. Sist oppdatert 20.09.2021.

Ett og ett halvt år stengt på grunn av coronapandemien er historie. Det er offentlig bading (folkebadet) hver tirsdag og torsdag klokka 1800–2000 og lørdager klokka 1200–1400.

Det er et flott anlegg, med 25 meters basseng. Vannet holder en temperatur på omlag 28 grader Celsius. Og ikke nok med det: Bruk av folkebadet er GRATIS.

Første timen hver gang er det et yrende liv der barn og ungdom er i flertall. Time 2 er roligere, slik at det anbefales for voksne å benytte den timen. Da settes også badstua  på.

For 60+

I tillegg er det et dagtilbud for gruppa 60+. Det hver fredag klokka 1030–1230. Dette er også gratis. To «gamle gubber» er påpassere. I tillegg kommer frisklivskoordinator Hanne Rivenes innom en times tid for å gi råd og veiledning. Badstua er klar.

Velkomne skal dere være. Benytt dette flotte tilbudet som er et samarbeid mellom eldrerådet, Røde Kors og frisklivskoordinator!

Svømmehallen er stengt i høstferien.

Svømmehallen i Sør-Aurdalshallen. Foto: Arne Heimestøl
Svømmehallen i Sør-Aurdalshallen. Bassengdybden er fra 0,9 m til 2,20 m. Foto: Arne Heimestøl

Les også..

Ståle Borgersen

Noen tanker for kommunen vår inn i det nye året 

YTRING:   Den 11. desember vedtok kommunestyret budsjettet for 2026. ...

Hedalen.no i 2025

Også 2025 ble et begivenhetsrikt år i Hedalen og Sør-Aurdal. ...

Temakveld

BEKJENTGJØRELSE: Hedalen helselag, Hedalen idrettslag og Hedalen Røde Kors inviterer ...
Den spanske flue

Den spanske flue

Så var det romjul og teaterforestilling på Lokalet igjen! Denne ...

Den spanske flue – ekstraforestilling

BEKJENTGJØRELSE: Ekstraforestilling 9. januar kl. 19.00. Billetter reserveres hos Heidi ...

Nye feiegebyrer fra 2026 – feieren minner om trygg fyring

Valdres brann- og redningstjeneste IKS får nye satser for feiing ...