Hedalen

Bygdeutvalget med omfattende høringsuttalelse

Publisert av Arne Heimestøl 30.08.2021. Sist oppdatert 29.08.2021.

Sør-Aurdal kommune la i juni 2021 kommuneplanens samfunnsdel ut på høring. Høringsfristen var satt til 25. august. Hedalen bygdeutvalg har gått grundig inn i saken og skriver blant annet dette:

«På side 8 er det et mål om at Sør-Aurdal skal være en attraktiv kommune å bo i og besøke. Under strategier står det om utvikling av Bagn, hytter og infrastruktur. Her er ikke bygdene en gang nevnt, under et mål som handler om å være en attraktiv bokommune.

I forrige samfunnsdel var livskraftige bygder en del av hovedmålsettinga. Her må det gjøres endringer, slik at også bygdene løftes fram. Hedalen bygdeutvalg mener at det er nettopp bygdene og de gode bostedene der som vil gjøre Sør-Aurdal attraktivt framover. I tillegg bør satsingen Mitt Sør-Aurdal komme fram her. Dersom konkrete prosjekter ikke skal nevnes i planen, kan det for eksempel stå: «Kommunen skal jobbe aktivt med å legge til rette for bosetting i hele kommunen».»

Les også..

Nordre-Lokalet

Innkalling til årsmøte i Hedalsfondet

BEKJENTGJØRELSE: Sted: Nordre Hedalen forsamlingslokalet Onsdag 18.03.2026 kl 19:00 Sakliste: ...

Kulturdag på HEBU – en dag fylt med skaperglede, mot og mestring

Vi ved HEBU har vært så heldige å motta kulturmidler ...
Hedalen Røde Kors

Årsmøte

BEKJENTGJØRELSE: Hedalen Røde Kors holder årsmøte på Lokalet mandag 23.3. ...
Tipp-hytta

Innkalling til årsmøte i foreningen Hedalsfjella

BEKJENTGJØRELSE: Det kalles med dette inn til ordinært årsmøte i ...
Hedalen kunst- og husflidslag

Invitasjon til strikkekurs for nybegynnere

BEKJENTGJØRELSE: Har du lyst til å lære å strikke? Hedalen ...
Arbeidsmarkedet

Stabil ledighet i Innlandet ved utgangen av februar

Ledigheten i Innlandet holder seg stabil. Ved utgangen av februar ...