Fieh

Konsert som varmet i høstmørke og lett regn

Publisert av Arne Heimestøl 09.08.2021. Sist oppdatert 09.08.2021.

Soulfunkbandet Fieh avsluttet kulturfestivalens andre dag med en konsert som virkelig varmet publikum. Konserten som skulle ha vært holdt i 2020, ble da avlyst på grunn av pandemien. I år kom bandet, der trommis Ola Øverby er med, til Hedalen. Her ble de godt tatt imot med middag på Solheimen og kaffe og blåbærpai hjemme hos Ola.

Bandet startet som en trio med vokalist Sofie Tollefsbøl, trommeslager Ola Øverby og bassist Andreas Rukan og er senere blitt utvidet med flere medlemmer.

Nå består Fieh av av frontfigur Sofie Tollefsbøl (vokal), Jørgen Kasbo (gitar), Solveig Wang (kor og moog), Thea Arnesdotter Lien (kor), Ola Øverby (trommer), Andreas Rukan (bass), Edvard Synnes (keys) og Lyder Øvreås Røed (trompet og horn).

Bandets debutplate, «Cold Water Burning Skin», kom høsten 2019.

Se klipp fra konserten. Video: Arne G. Perlestenbakken

Olav Kristian Huseby om konserten

«Fieh hadde jeg gledet meg til. De spiller den type musikk jeg gjerne hører på når jeg kan velge selv. Som messingentusiast fikk jeg et øyeblikks nedtur da jeg så at trompetisten manglet, men jeg fikk til gjengjeld oppleve fløytespill som gjorde stort inntrykk. Bandets spilleglede smittet raskt over på publikum, og jeg mistet ikke et sekund av en konsert som gikk altfor fort.

Det som gledet ekstra denne kvelden, var å se så mange av bygdas ungdommer samlet. Jeg tror savnet etter tilstelninger har vært stort, og gjensynsgleden ennå større for mange denne lørdagskvelden.»

Fieh
Foto: Arne G. Perlestenbakken
Ola ble av frontfigur Sofie Tollefsbøl omtalt som én av Norges fremste trommiser. Foto: Arne G. Perlestenbakken
Henriette H. Eilertsen vikarierte på fløyte. Foto: Arne G. Perlestenbakken
Foto: Arne G. Perlestenbakken
Foto: Arne G. Perlestenbakken
Foto: Arne G. Perlestenbakken
Slik låt det live på Lindmo i 2018

Les også..

HIL-logo

Skirenn onsdag 12. marsBEKJENTGJØRELSE 

Det blir vanlig skirenn onsdag 12. mars i kort løype. ...
Den kulturelle spaserstokken

Trivelig musikkstund på Hedalsheimen

Sist torsdag var Den kulturelle spaserstokken igjen på besøk, og ...
Illustrasjonsbilde laget av ChatGPT

Russeforbudet i skoletiden er lovlig

Kunnskapsdepartementet har konkludert med at Innlandet fylkeskommunes forbud mot russeklær ...
Kinofilmer

Bygdekino – torsdag 13. marsBEKJENTGJØRELSE 

Hedalen ungdomslag ønsker velkommen til bygdekino på Lokalet torsdag 13. ...
Tingvoll Foto: Arne Heimestøl

Ligger an til 10,7 millioner i underskudd

I budsjettvedtaket for 2024 besluttet Sør-Aurdal kommunestyre å bruke 7,774 ...
Piano

Vil du spille et instrument, synge, danse eller lage kunst?

Da kan du søke om å bli med i Sør-Aurdal ...