Flotte molter

Bærnytt 3

Publisert av Arne Heimestøl 21.07.2021. Sist oppdatert 21.07.2021.

Moltesesongen er i gang i Hedalen. Fortsatt er det meste kart, men i lavereliggende strøk kan du komme over forekomster der en god del er modent. Forekomsten du ser ovenfor, ble plukket for to dager siden i ca. 570 meters høyde over havet.

I år er det molter både i skogkanten, i skogen og på åpne myrer, og kvaliteten på bærene synes å være utmerket. Har du faste plasser du pleier å gå, kan det hende at du blir overrasket. De største forekomstene står ikke nødvendigvis der de pleier, men på gjerne på nabomyra.

Det er meldt varmt vær i dagene som kommer. Det gjør at større forekomster av skogens gull kommer til å bli plukkeklare i løpet av få dager.

– Det ser ut til å bli molter i fjellet også, sier Olaf Søbekkseter. – Her vil det nok ta litt tid før bærene er plukkeklare.

God bærtur!

Les også..

Hedalen helselag ny logo

Gå med oss 10.12.

BEKJENTGJØRELSE: Onsdag 10. 12. møtes vi ved Joker kl. 11.00 ...

Kommentar til kommunens økonomi- og handlingsplan 2026–2029

YTRING: Sør-Aurdal musikkråd er et koordinasjons- og samarbeidsorgan for sang ...

Full av lovord

Det har kommet lite snø til nå i vinter. Men ...
Salto logo

Grøtfest

BEKJENTGJØRELSE: Felles for begge gruppene på Kroken torsdag 11. des. ...
Reinli barnehage. Foto: privat

Betydelige utfordringer for barnehagene

Ifølge Økonomiplan 2026-2029 og budsjett 2026, som kommunestyret skal behandle ...
Fesjidalen

Dalen uten kartnavn

På Norgeskart finner vi i dag navnet Fesjidalsvegen. Dette navnet ...