Flotte molter

Bærnytt 3

Publisert av Arne Heimestøl 21.07.2021. Sist oppdatert 21.07.2021.

Moltesesongen er i gang i Hedalen. Fortsatt er det meste kart, men i lavereliggende strøk kan du komme over forekomster der en god del er modent. Forekomsten du ser ovenfor, ble plukket for to dager siden i ca. 570 meters høyde over havet.

I år er det molter både i skogkanten, i skogen og på åpne myrer, og kvaliteten på bærene synes å være utmerket. Har du faste plasser du pleier å gå, kan det hende at du blir overrasket. De største forekomstene står ikke nødvendigvis der de pleier, men på gjerne på nabomyra.

Det er meldt varmt vær i dagene som kommer. Det gjør at større forekomster av skogens gull kommer til å bli plukkeklare i løpet av få dager.

– Det ser ut til å bli molter i fjellet også, sier Olaf Søbekkseter. – Her vil det nok ta litt tid før bærene er plukkeklare.

God bærtur!

Les også..

Nesbyen- Hedalen veglag informerer

REGN MED VENTETID: Det pågår vegarbeid på Vassfarvegen på strekningen ...
SAUS. Foto: Arne Heimestøl

Før toget går – romprogrammet og økonomien må på bordet

LEIAREN: Kommunestyret har bestemt kvar Nye Sør-Aurdal ungdomsskule skal byggjast ...
Gangfelt

Formannskapet sa nei

Statens vegvesen hadde foreslått å fjerne gangfeltet på E16 ved ...
Arkivbilde

Velkommen til julemessa 15. november

BEKJENTGJØRELSE: Også i år inviterer Hedalen misjonsforening til julemesse på ...

Stinn brakke og skrekkelig god stemning på halloweenfesten

Det var stinn brakke på Lokalet i Hedalen lørdag kveld ...
Knut Storberget

Statsforvalteren advarer om et farligere og mer uforutsigbart verdensbilde

På beredskapskonferansen på Fagernes forrige uke løftet statsforvalter Knut Storberget ...