Ola Øverby

Fieh kommer

Publisert av Arne Heimestøl 30.06.2021. Sist oppdatert 29.06.2021.

Det er nå klart at soulfunkbandet Fieh, med Ola Øverby på trommer, kommer til konserten Hedalen kulturfestival arrangerer lørdag 7. august.

Første del av konserten starter kl. 20.00 med Stein Thorleif Bjella. Kl. 22.00 overtar Fieh scena. Denne ekstrakonserten betaler du ikke noe ekstra for.

Smittevernsituasjonen gjør det mulig å utvide programmet. Dette er bestemt etter dialog med Sør-Aurdal kommune.

Forøvrig kan vi nevne at det legges opp til et spennende mattilbud denne kvelden.

Soulfunkbandet Fieh

Ifølge Wikipedia er Fieh er et norsk soulfunkband startet i 2014. Bandet begynte som en trio med vokalist Sofie Tollefsbøl, trommeslager Ola Øverby og bassist Andreas Rukan og er senere blitt utvidet med flere medlemmer.

Bandet ble nominert til P3 Gull 2018 i klassen årets liveartist og til Spellemannprisen 2019 i klassen popgruppe for debutalbumet Cold Water Burning Skin.

Fieh består av Sofie Tollefsbøl, gitarist er Jørgen Kasbo, på kor og moog er Solveig Wang, korist Thea Arnesdotter Lien, på trommer er Ola Øverby (Damata), bassist er Andreas Rukan, på keys er Edvard Synnes (Masåva, Fretless Five), og med trompetist Lyder Øvreås Røed (Lyder Røed Kvintett, Mosambique, OJKOS – Orkesteret for jazzkomponister i Oslo).

Les også..

Høst i fjellet

Hedalen.no i år 2008

2008 ble et år preget av både feiring og utfordringer ...

Fotballavslutning

Lørdag 21. juni ble vårsesongens siste kamp spilt før sommerferien. ...
Fra venstre: Stine, Lise, Herman, Erik og Daniel. Foto: Arne G. Perlestenbakken

Heder for lang og tro tjeneste

Når det deles ut heder for lang og tro tjeneste, ...
Kristian Vidvei og Magne Omsrud Foto: Arne Heimestøl

Hedda Hytter – veien videre

Etter flere medieoppslag om bemanningsreduksjoner hos Hedda Hytter har det ...
Torodd Lybeck Foto: Bjørn Karsrud

Ny bok løftar fram kulturhistoriske dammar i Drammensvassdraget

Torodd Lybeck er aktuell med boka Brøtningsdammane – kulturhistoriske monument ...
Hytta

Skjulte krigshemmeligheter i Vassfar-hytte

Suzanne Clareus Weston er i dag eier av hytta Raggebu ...