Ola Øverby

Fieh kommer

Publisert av Arne Heimestøl 30.06.2021. Sist oppdatert 29.06.2021.

Det er nå klart at soulfunkbandet Fieh, med Ola Øverby på trommer, kommer til konserten Hedalen kulturfestival arrangerer lørdag 7. august.

Første del av konserten starter kl. 20.00 med Stein Thorleif Bjella. Kl. 22.00 overtar Fieh scena. Denne ekstrakonserten betaler du ikke noe ekstra for.

Smittevernsituasjonen gjør det mulig å utvide programmet. Dette er bestemt etter dialog med Sør-Aurdal kommune.

Forøvrig kan vi nevne at det legges opp til et spennende mattilbud denne kvelden.

Soulfunkbandet Fieh

Ifølge Wikipedia er Fieh er et norsk soulfunkband startet i 2014. Bandet begynte som en trio med vokalist Sofie Tollefsbøl, trommeslager Ola Øverby og bassist Andreas Rukan og er senere blitt utvidet med flere medlemmer.

Bandet ble nominert til P3 Gull 2018 i klassen årets liveartist og til Spellemannprisen 2019 i klassen popgruppe for debutalbumet Cold Water Burning Skin.

Fieh består av Sofie Tollefsbøl, gitarist er Jørgen Kasbo, på kor og moog er Solveig Wang, korist Thea Arnesdotter Lien, på trommer er Ola Øverby (Damata), bassist er Andreas Rukan, på keys er Edvard Synnes (Masåva, Fretless Five), og med trompetist Lyder Øvreås Røed (Lyder Røed Kvintett, Mosambique, OJKOS – Orkesteret for jazzkomponister i Oslo).

Les også..

Kamilla

Hva skal vi spise?

I 2024 kom en stor og viktig studie: Over 700 ...
Hedalen kunst- og husflidslag

Invitasjon til hekledag – lag din egen veske!

BEKJENTGJØRELSE: Har du lyst til å lære å hekle en ...
tårnagenthelg

Hemmelig beskjed til deg som går i tredje klasse

BEKJENTGJØRELSE: I Begnadalen kirke skjer det mysterier som vi trenger ...
Bagn. Foto: Åse Østgård Hagen

Befolkningsutvikling i Sør-Aurdal

Sør-Aurdal kommune har hatt en tydelig og langvarig nedgang i ...
Hedalen kunst- og husflidslag

Vil du være kursholder?

FORESPØRSEL: Hedalen kunst- og husflidslag ønsker å arrangere flere kurs ...
Historielagets logo

Sør-Aurdal Historielag har årsmøte på Soltun i Garthus torsdag 19. februar kl. 18.00

KUNNGJERING: Vanlege årsmøtesaker. Etter årsmøtet vil Kristian Berglund fortelja om ...