2021-04-19-kart

Kartreferanse

Publisert av Jan Warberg 19.04.2021. Sist oppdatert 19.04.2021.

Jeg satt og studerte det kartet som vi publiserte på Hedalen.no. I boka «Fallskjermer over Vassfaret» av Paul Strande, skriver han på side 166:

«I slutten av mars flyttet vi hovedkvarteret med radiostasjonen nærmere bygda. Vi tok i besittelse en hytte som lå ca. 3—4 km fra hovedvegen gjennom Hedalen. Bjørnebo het hytta og lå nede ved Aurdøla — ca. 4—500 meter fra skogsbilvegen. Jeg måtte farte mye omkring nå, og det var tungvint å måtte dra helt inn til «Ambassaden» hver gang.
Dessuten ville snøen og isen snart bli råtten, og det ville bli tungt å komme fram.»

Den gamle veien i Vassfaret gikk noe lenger opp enn dagens, se vedlagte kart, hvor jeg har prøvd å legge gammelt og nytt «over hverandre» for å se noenlunde traseen. Kan noen plassere denne hytta nøyaktig på noe sted med kartreferanse på maps.google.com eller kart.gulesider.no? Mobil: 91 60 28 66

Les også..

Skogbrukssjef Espen Nerødegård

Nedgang i tømmerinnmåling i 2025

I en e-post til Hedalen.no opplyser skogbrukssjef Espen Nerødegård at ...

Busetnad og stadnamn i Hedalen – del 3

I hovudfagsoppgåva Hedalens gardshistorie frå 1940 går cand. philol. Harald ...
Hedalen helselag ny logo

Syng med oss senior

BEKJENTGJØRELSE: Tirsdag 27. januar kl. 18.30. på Kroken, vi synger ...
Sør-Aurdal Energi

Nettleien uendret i 2026: Avgifter og strømbruk avgjør regningen

Sør Aurdal Energi (SAE) endrer ikke nettleiesatsene i 2026. Samtidig ...

Mellomrom – små tegn, stor forskjell

Mellomrom kan virke som en liten detalj, men feil bruk ...
Arild Haglund

El-bil – nei takk

YTRING: På Hedalen.no står følgende å lese 16.1.2026: ".Norge ligger ...