Jan Ove Brenden

Vær raus!YTRING 

Publisert av Jan Ove Brenden 21.03.2021. Sist oppdatert 19.03.2021.

Er det ikke rart om vi ser oss selv ovenfra, som milliarder av små maur på en og samme maurtue?

Det er ganske heftig aktivitet på mennesketua for tiden med tanke på den verdensomspennede pandemien, og alt det virvaret det skaper på den store maurtua, jordkloden.

Jeg har ingen statistikk eller doktorgradavhandlinger å vise til, men jeg tror ganske sikkert at det ikke fører noe som helst godt med seg å sette hverken folk, bosteder eller status opp mot hverandre.

Jeg tror heller ikke det blir lavere smittetall og et mer inkluderende samfunn på grunn av den populære helårsjakten på syndere i by og land.

I mylderet av diskusjoner, beskyldninger og påstander, lever viruset sitt eget liv og bryr seg ikke om vi bor på Vippetangen, Fisketorget eller Vassfarplassen.

Det er sikkert noen forskere som har funnet ut dette før meg, men konklusjonen min er at uansett hva vi gjør eller ikke, så er det ingen av oss som overlever selve livet.

Det hjelper heller ikke om vi går med rustning. Om vi er kjøttianere, grøntianere, rikomane eller fattianere, så har vi ikke nubbesjans. Altså må vi bare klamre oss fast i det livet vi har fått så godt vi kan. Og ellers være snille og greie, og huske å si hei på vår vei.

Vi må heller ikke glemme å være rause mot hverandre i den utfordrende tiden vi alle sammen lever i. Husk at det også er menneskelig å feile og snuble på livets fine, men noen ganger så kronglete landevei.

Livet er uansett her og nå, og ikke etterpå.

Takk for fremmøtet!

Les også..

Hedalen stavkirke

KveldsmesseBEKJENTGJØRELSE 

Velkommen til kveldsmesse med dåp i Hedalen stavkirke søndag 1. ...
Foto: Arne G. Perlestenbakken

Fotballcup i Hedalen 23. september

Sist lørdag hadde Hedalen idrettslag invitert til fotballcup på Hedalen ...
Foto: Arne G. Perlestenbakken

Åpen brannstasjon i Hedalen

Lørdag var det åpen brannstasjon ved Joker Hedalen. Begge brannbilene ...
Hedalen helselag

Gå med ossBEKJENTGJØRELSE 

Onsdag 27. september møtes vi ved Kroken kl. 11.00 og ...
Foto: Arne G. Perlestenbakken

Setter fokus på demens

Hedalen helselag, representert ved Emmy og Anne Marie, hadde en ...
Flomstor elv. Foto: Stein Bergum

Evaluering av hendelsen ekstremværet «Hans»

Ekstremværet "Hans" rammet Innlandet i midten av august, og det ...