Jan Ove Brenden

Vær raus!YTRING 

Publisert av Jan Ove Brenden 21.03.2021. Sist oppdatert 19.03.2021.

Er det ikke rart om vi ser oss selv ovenfra, som milliarder av små maur på en og samme maurtue?

Det er ganske heftig aktivitet på mennesketua for tiden med tanke på den verdensomspennede pandemien, og alt det virvaret det skaper på den store maurtua, jordkloden.

Jeg har ingen statistikk eller doktorgradavhandlinger å vise til, men jeg tror ganske sikkert at det ikke fører noe som helst godt med seg å sette hverken folk, bosteder eller status opp mot hverandre.

Jeg tror heller ikke det blir lavere smittetall og et mer inkluderende samfunn på grunn av den populære helårsjakten på syndere i by og land.

I mylderet av diskusjoner, beskyldninger og påstander, lever viruset sitt eget liv og bryr seg ikke om vi bor på Vippetangen, Fisketorget eller Vassfarplassen.

Det er sikkert noen forskere som har funnet ut dette før meg, men konklusjonen min er at uansett hva vi gjør eller ikke, så er det ingen av oss som overlever selve livet.

Det hjelper heller ikke om vi går med rustning. Om vi er kjøttianere, grøntianere, rikomane eller fattianere, så har vi ikke nubbesjans. Altså må vi bare klamre oss fast i det livet vi har fått så godt vi kan. Og ellers være snille og greie, og huske å si hei på vår vei.

Vi må heller ikke glemme å være rause mot hverandre i den utfordrende tiden vi alle sammen lever i. Husk at det også er menneskelig å feile og snuble på livets fine, men noen ganger så kronglete landevei.

Livet er uansett her og nå, og ikke etterpå.

Takk for fremmøtet!

Les også..

Bagn sentrum

Statens vegvesen varsler fjerning av reklameskilt ved Valdrestunet

Statens vegvesen har varslet Valdrestunet Senterforening om at et reklameskilt ...
Bærene er store nå.

Hvor godt kjenner du skogsbærene?

Norske skoger og myrer byr på viltvoksende bær. Hva vet ...
Hedalen kulturfestival

«Fire begravelser og ett bryllup» til Hedalen kulturfestival. NB! Aldersgrensen på forestillingen senkes til 13 år.

BEKJENTGJØRELSE: Lørdag 1. august gjester teaterregissør, dramatiker og teatersjef Morten ...
Brøtning fra Øvre Grunntjern til Nedre Grunntjern. Foto: Arne G. Perlestenbakken

Vassfarbrøtningen

Hvordan ble de veldige skogene i Vassfaret forvandlet til eksportvare? ...
Kommunedirektør Øivind Næss Foto: Arne G. Perlestenbakken

Avtale om kommunedirektørens fratreden

Arbeidsgiverutvalget i Sør-Aurdal kommune og kommunedirektør Øivind Næss har inngått ...

Nesbyen–Hedalen veglag orienterer

Det har kommet spørsmål til styret for veglaget angående vedlikehold ...