Illustrasjonsbilde mast

Strømbrudd i Hedalen

Publisert av Arne Heimestøl 07.01.2021. Sist oppdatert 07.01.2021.

Torsdag morgen ca. kl. 08.00 ble strømmen borte i hele Hedalen. SAE startet umiddelbart arbeidet med å feilsøke og å koble inn igjen områder som ikke var berørt av feilen.

– I slike tilfeller tester vi linjene seksjonsvis og kobler på strøm der nettet er i orden, sier daglig leder i SAE, Nils Martin Sætrang. Ca. kl. 08.45 kom strømmen på nord i bygda og til Gunderhuset.

SAE ble kontaktet av en person som hadde observert hvor feilen er. – Dette er til god hjelp for oss, sier Sætrang. Han forteller at det nå arbeides med å rette feilen. Den er isolert til en høyspentmast ved Aspholt.

SAE bruker Twitter til å orientere om status i feilrettinga. I skrivende stund er det strekningen Gunderhuset–Goplerudvegen som ikke har strøm.

SAE har brukt store midler til å oppgradere høyspent- og lavspentnettet i Sør-Aurdal. Strømutfall skjer svært sjelden i kommunen vår. I 2019 var leveringspåliteligheten på 99,976 %.

Les også..

Hedalsheimen i Brunbakklia. Foto: Dagfinn Heimestøl

Dugnad i Brunbakklia

BEKJENTGJØRELSE: Beboere i Brunbakklia inviteres til ryddedugnad i boligfeltet onsdag ...
Hedalen stavkirke. Foto: Helge Nordby

Gudstjeneste

BEKJENTGJØRELSE: Velkommen til gudstjeneste i Hedalen stavkirke søndag 26. april ...
Begna Bruk

Begna Bruk og RingAlm etablerer nytt salgsselskap

Begna Bruk og RingAlm etablerer det nye salgsselskapet, Lumbra AS, ...
Nm i jaktfelt

Lokale skyttere med sterke prestasjoner i NM i jaktfelt

Buttentjern skytesenter på Eggemoen var 16.–19. april vertskap for årets ...
Fra ostekurset

Ostekurs i Hedalen

I regi av Hedalen Helselag ble det avholdt ostekurs i ...
Skiføre i fjellet

Flott i fjellet

Det er fortsatt fine forhold i fjellet – fast og ...