Ved kirka er har en strekning fått nytt bærelag.

Vedlikehold og asfaltering på fv. 243

Publisert av Arne Heimestøl 15.12.2020. Sist oppdatert 15.12.2020.

Hedalen.no har spurt seksjonssjef i drift og vedlikehold i Innlandet fylkeskommune, Arne Fredheim, om når den endelige beslutningen om asfaltering av fylkesveg 243 kommer.

Her er svaret vi har fått på e-post:

«Slik planen vår for dekkelegging ser ut nå, vil vi legge ny asfalt på en strekning på ca. sju km av FV 243 mellom Hedalen kirke og grensa mot Viken i 2021.

Resten av den ca. 13,7 km lange strekningen som trenger ny asfalt, har behov for mer omfattende vedlikeholdstiltak. Der må vi legge nytt opprettingslag på vegen, blant annet for å gjøre kantene mer stabile, før vi kan legge nytt slitelag med asfalt.

Det har vi ikke penger til i 2021, slik det ser ut nå. Vi tar derfor sikte på å utføre det mer omfattende vedlikeholdsarbeidet på den andre halvdelen av strekningen i 2022.

Når dette arbeidet blir gjort, vil vegen bli fin å kjøre på, og det nye dekket vil vare lenger, enn hvis vi hadde asfaltert hele strekningen med ett lag ny asfalt i 2021.»

Les også..

Heder

Nasjonalforeningens fortjenestenål utdelt 11. juni

til Svein Harald Lie, Oddbjørg Brenden Hansen, Sigrid Haugen og ...
Logo HIL

Fotballfest<span class="badge-status" style="background:#335cad">BEKJENTGJØRELSE</span> 

Etter G13-kampen mot Raufoss førstkommende lørdag inviteres alle spillere til ...
Hedalen stavkirke. Foto: Helge Nordby

Menighetsbladet<span class="badge-status" style="background:#335cad">BEKJENTGJØRELSE</span> 

Nå kan du lese sommerutgaven av menighetsbladet på nettet. En ...
Kommunestyret

Flere kan ha vært inhabile

Nå viser det seg at både Per Tørris Holde (Sp) ...
Tingvoll. Foto: Arne Heimestøl

To vegprosjekter i Sør-Aurdal på fylkets prioriteringsliste

To av Sør-Aurdals mest nedslitte fylkesveger er foreslått som investeringstiltak ...