Korona

Ingen positive Covid 19-tester til nå

Publisert av Arne Heimestøl 22.11.2020. Sist oppdatert 22.11.2020.

En tidligere elev ved Hedalen barne- og ungdomsskole var på besøk i Hedalen forrige helg. Hans far opplyser at gutten var i kontakt med en kamerat i løpet av helga – i tillegg til at han hadde kontakt med familien sin.

Tirsdag oppdaget gutten at han hadde redusert smakssans. Onsdag ble han testa for Covid 19, og torsdag fikk han beskjed om at testen var positiv.

Far til gutten tok kontakt med Sør-Aurdal kommune. Her ble krisestaben satt, og torsdag kveld varslet kommunedirektøren om tiltak som var satt i verk på kommunens hjemmeside. Informasjonen ble også lagt ut i «Valdres» og på Hedalen.no.

Fredag ble en rekke personer testet, og søndag ble det klart at ingen i Sør-Aurdal så langt har testet positivt.

Far til gutten berømmer Sør-Aurdal kommune for rask og profesjonell inngripen.

Fortsatt tiltak

På kommunens hjemmeside ble det kl. 19.28 søndag kveld publisert oppdatert informasjon. Her leser vi at personene som defineres som nærkontakter skal fullføre sin karantene. Disse følges opp av kommunens smittesporingsteam.

De berørte skoler og barnehager åpner opp for normal drift etter gjeldende smittevernregler. Kommunen opprettholder tiltaket med stengte fritidsaktiviteter ut uke 48.

Pressemeldingen er undertegnet av kommunedirektøren og kommuneoverlegen.

Les også..

Navn: Sjur Vatne Brean som Gunnar Sønsteby Caption: Sjur Vatne Brean skal spille hovedrollen som Gunnar Sønsteby i NR 24 Photographer: Glenn Røkeberg opphavsrett: SF Studios, Motion Blur

Cato har rolle i krigsfilmen «Nr. 24»

Storfilmen «Nr. 24» er en norsk krigsfilm fra 2024 som ...
Logo HIL

Onsdagsrenn 22. januar 2025

Denne uka ble andre skirenn for sesongen arrangert av HIL. ...
Gavefond

Gavefond – vi deler ut av vårt overskudd hvert år!ANNONSE 

Valdres Sparebank er en lokalbank, og i det ligger det ...
Fekjær psykiatriske senter

Sommervikarer/tilkallings-vikarerANNONSE 

Stiftelsen Fekjær – Fekjær psykiatriske senter – har avtaler med ...
Fekjær psykiatriske senter

Stiftelsen Fekjær (SF) søker etter medarbeidereANNONSE 

Stiftelsen Fekjær (SF) har inngått ny avtale med Helse Sør-Øst ...
Sortering

Kan vi bli flinkere til å sortere avfall?

I 2022 ble kun 37,3 prosent av avfallet nordmenn leverte ...