
God start på klassequizzen
Publisert av Arne Heimestøl 20.11.2020. Sist oppdatert 20.11.2020.
Onsdag denne uka deltok 10. klassingene Andreas, Dennis og Lea Victoria i klassequizen til NRK. De tre elevene fra Hedalen svarte riktig på 10 av 12 oppgaver.
Klassequizen er en nasjonal kunnskapskonkurranse for elever på 10. trinn. I år arrangeres den for åttende gang. Antallet påmeldte skoler er rekordhøyt. I Innlandet deltar 59 ungdomsskoler.
Konkurransen starter med kvalifiserende runder på distriktssendingene på radio og går så videre til nasjonale runder som sendes på TV.
Til nå har 46 skoler i Innlandet fullført den første delen av konkurransen. Løten ungdomsskole og Eidskog ungdomsskole har begge 11 av 12 poeng. Deretter følger 11 skoler på 10 poeng, og her er 10. klassingene ved Hedalen barne- og ungdomsskole.
Les også..
Habilitetssak går videre til Statsforvalteren
Saken startet som en diskusjon om kjøp av eiendommen gnr. ...
Steinar i Hedalen
Eg driv og samlar info om store steinar i Valdres, ...
Gamlestua garn, gaver og gjenbruk
ANNONSE: Ingen faste åpningstider, så bare ta kontakt om du ...
Hedalen.no i år 2007
I november 2007 hadde Hedalen.no hadde vært på nettet siden ...
Sommeravslutning for Onsdagstreffet
Onsdagstreffet er et sosialt tilbud for alle pensjonister i bygda, ...
Brua i Greineløken
Tidlig på 1960-tallet ble det klart at tømmerfløtingen i Vassfaret ...