Rolf Gunnar Olsen

Kjære ordførerYTRING 

Publisert av Rolf Gunnar Olsen 13.11.2020. Sist oppdatert 13.11.2020.

Etter kommunestyrevalget høsten 2019 fikk vi en ny ordfører som markedsførte seg som ordfører med interesse for det som skjedde i kommunen.

Vi opplevde en blid og hyggelig person som dukket opp til arrangementer rundt i alle bygdene.

Vi følte faktisk at vi hadde en ordfører som var interessert i oss, uansett parti-tilknytning. Vi var sør-aurdøler, og Marit Hougsrud var ordfører for oss alle.

Det jeg har skrevet her, er mine opplevelser og mine følelser. Akkurat nå er den følelsen av en ordfører for alle noe svekket. Jeg liker ikke å bli oversett eller plassert utenfor det som skjer i kommunen. Ordførerens siste kommentarer i media, seinest på distrikts-TV, gir meg ikke noen god følelse for framtida.

Her er det tatt noen avgjørelser om hva som skal skje med framtidige budsjett og kommunale tjenester som jeg ikke liker.

Det er grunner til at mennesker ønsker å bo andre steder enn i kommunens administrasjons-senter. Ordfører og andre politikere er våre tillitsvalgte, uansett hvor vi bor, og vi trenger å få følelsen av å bli sett og hørt, og vi trenger og bli snakket med, ikke bare til og om.

Nå har et flertall i kommunestyret sendt et brev til ordføreren, og vi som bor rundt i kommunen, er spente på om ordføreren nå opptrer som innbyggernes fremste tillitsvalgte.

Les også..

Drosje

Bestillingsbussen

ANNONSE: Skal du til eller fra Hedalen, Bagn, Begnadalen, kan ...
Ola Jonny Fossholt

Etterlyste markering

Rehabiliteringen av Hedalen barne- og ungdomsskole er nå fullført. Prosjektet ...
Hedalsheimen. Foto: Helge Nordby

Norge renner over av penger. Men det gjør ikke Sør-Aurdal kommune.

YTRING: «Hver nordmann har i gjennomsnitt litt over 3,4 millioner ...
Jannicke Hexum Foto: Arne Heimestøl

Omvisning i kirka

ANNONSE: Hedalen stavkirke er åpen for omvisning i perioden 29. ...
Logoen til Bautahaugens Venner

Bautahaugen lørdag 5. juli

BEKJENTGJØRELSE: I sommer kretser temalørdagene rundt utstillinga «SAU. Livredder gjennom ...
Bjørg taler

Bautahaugen åpnet sommersesongen med sau i sentrum

Sommersesongen på Bautahaugen samlinger i Hedalen ble offisielt åpnet sist ...