Finn Olav Teslo

Nytt om kontrollutvalget

Publisert av Arne Heimestøl 16.09.2020. Sist oppdatert 16.09.2020.

Fram til nå har kontrollutvalget i Sør-Aurdal publisert sine innkallinger og møteprotokoller på Kommunerevisjon IKS sine sider. Snart skal slike dokumenter dukke opp på kommunens møteplanside.

Mens vi venter på dette, finner du innkallinger, saksdokumenter og møteprotokoller på denne adressen:

https://innsyn.iktvaldres.no/it/wfinnsyn.ashx?response=moteplan&

Det er firmaet Acos AS som leverer denne tjenesten. Finn Olav Teslo (Ap) (bildet ovenfor) leder kontrollutvalget i Sør-Aurdal.

Møtet 7. september

På siste møte behandlet kontrollutvalget blant annet regnskapsstatus per august 2020, budsjett for 2021, oppdragsavtale Sør-Aurdal kommune, Innlandet Revisjon IKS og plan for forvaltningsrevisjon 2020–2023.

Sør-Aurdal kommune har valgt Innlandet Revisjon IKS som sin revisor. Kommunen er ennå ikke medeier i revisjonsselskapet. Valget av revisor legger til grunn at kommunen blir deltager i Innlandet Revisjon IKS. Innlandet Revisjon IKS yter eierkommunene revisjon i egenregi til selvkost.

Elling Fekjær inn i kontrollutvalget?

Rolf Gunnar Olsen har søkt om fritak fra vervet som medlem av kontrollutvalget i kommunen for resten av valgperioden. Grunnen til dette er at han ønsker å undervise i grunnskolen kommende skoleår.

Denne saken kommer opp i kommunestyret førstkommende torsdag. Valgnemnda går enstemmig inn for å innvilge søknaden om fritak og foreslår at Elling Fekjær (TPK) velges som nytt medlem av kontrollutvalget.

Les også..

Logo HUK

HUKBEKJENTGJØRELSE 

Det blir ungdomsklubb med aking og grilling på Jordet lørdag ...
Hedalen kunst- og husflidslag

ÅrsmøteBEKJENTGJØRELSE 

Hedalen kunst- og husflidslag har årsmøte på Fjellsyn 12. mars ...
Elevbedrift

Dette kommer!BEKJENTGJØRELSE 

Gjennom valgfagene fysisk aktivitet og helse, samt praktiske håndverksfag, skal ...
Foto: Marit Aaslie Brenden

Lyst til å prøve isfiske?

Pilkekonkurranse på Busuvannet har i mange år vært en populær ...
Hedalen ungdomslag

Årsmøte i Hedalen ungdomslagBEKJENTGJØRELSE 

Det blir årsmøte i Hedalen Ungdomslag søndag 9. mars klokka ...
Hytter

Satser på fornying av hytter

Hedda Hytter inviterer til åpen dag på hyttefabrikken i Hedalen ...