Hull i vegen

Hva kan vegstyret gjøre?

Publisert av Arne Heimestøl 21.08.2020. Sist oppdatert 21.08.2020.

Store deler av Teinvassåsevegen/Vassfarvegen er i god stand. For en tid siden ble det lagt asfalt i Todalsbakkene og på Teinvassåsen. Strekningen fra Reset til fylkesveg 243 trenger vedlikehold. Et eksempel på dette ser vi på bildet ovenfor.

Det er tatt ved Petatmyra, og der har hullene i vegen har vært i lengre tid. Etter det Hedalen.no erfarer, er det en hytteeier som har flyttet skiltet dit, slik at de som ferdes etter vegen, skal være advart.

Øverst i Resbakken har den ene siden av vegen sunket ned. Flere steder er vegen humpete. Den ligner til forveksling kvaliteten fylkesvegen har i Åsli. Oppsummert kan en vel si at den dårligste delen av bomvegen mellom Nesbyen og Hedalen er på hedalssida.

Vi har spurt styreleder Håkon Storeli om hvilke planer styret har om vedlikeholdsarbeider på denne strekningen. Han opplyser at det skal være et styremøte i nærmeste framtid. Der skal en drøfte hva som kan gjøres på nevnte vegstrekning.

Les også..

Busetnad og stadnamn i Hedalen – del 3

I hovudfagsoppgåva Hedalens gardshistorie frå 1940 går cand. philol. Harald ...
Hedalen helselag ny logo

Syng med oss senior

BEKJENTGJØRELSE: Tirsdag 27. januar kl. 18.30. på Kroken, vi synger ...
Sør-Aurdal Energi

Nettleien uendret i 2026: Avgifter og strømbruk avgjør regningen

Sør Aurdal Energi (SAE) endrer ikke nettleiesatsene i 2026. Samtidig ...

Mellomrom – små tegn, stor forskjell

Mellomrom kan virke som en liten detalj, men feil bruk ...
Arild Haglund

El-bil – nei takk

YTRING: På Hedalen.no står følgende å lese 16.1.2026: ".Norge ligger ...
Bilde fra elgbanen

Årsmøte i Hedalen skytterlag

BEKJENTGJØRELSE: Det blir årsmøte i Hedalen skytterlag søndag 8. februar ...