Hull i vegen

Hva kan vegstyret gjøre?

Publisert av Arne Heimestøl 21.08.2020. Sist oppdatert 21.08.2020.

Store deler av Teinvassåsevegen/Vassfarvegen er i god stand. For en tid siden ble det lagt asfalt i Todalsbakkene og på Teinvassåsen. Strekningen fra Reset til fylkesveg 243 trenger vedlikehold. Et eksempel på dette ser vi på bildet ovenfor.

Det er tatt ved Petatmyra, og der har hullene i vegen har vært i lengre tid. Etter det Hedalen.no erfarer, er det en hytteeier som har flyttet skiltet dit, slik at de som ferdes etter vegen, skal være advart.

Øverst i Resbakken har den ene siden av vegen sunket ned. Flere steder er vegen humpete. Den ligner til forveksling kvaliteten fylkesvegen har i Åsli. Oppsummert kan en vel si at den dårligste delen av bomvegen mellom Nesbyen og Hedalen er på hedalssida.

Vi har spurt styreleder Håkon Storeli om hvilke planer styret har om vedlikeholdsarbeider på denne strekningen. Han opplyser at det skal være et styremøte i nærmeste framtid. Der skal en drøfte hva som kan gjøres på nevnte vegstrekning.

Les også..

Bjørn Olav Søndrol. Foto: privat

Landbruket – ein berebjelke i norsk beredskap

Under beredskapskonferansen på Fagernes 30. oktober heldt nestleiar i Innlandet ...
Fekjær psykiatriske senter

Nytt behandlingstilbud med sau, natur og terapi

Det redaksjonelt uavhengige magasinet RUS&SAMUNN har besøkt Fekjær psykiatriske senter ...

En hyggelig kveld

Nylig inviterte Sør-Aurdal Historielag til «Hyggekveld med lokalhistorie og allsang» ...
Hovedbilde

Politiet: – Vi skal være limet i totalberedskapen

Høston og Tvenge understreket politiets nøkkelrolle i krise, krig og ...
Seniortreff

Trivelig seniortreff

Mandag 3. november var det igjen klart for seniortreff, denne ...

Kulturkveld

BEKJENTGJØRELSE: Tid: Fredag 21. november 2025 kl. 19.00 Sted: Hedalen ...