Kommunestyremøte i Sør-Aurdalshallen

Interessant rekkefølge

Publisert av Arne Heimestøl 22.06.2020. Sist oppdatert 22.06.2020.

Torsdag 18. juni behandlet kommunestyret saken «Revidering av delegeringsreglement og reglementshefte for Sør-Aurdal kommune».

Det ble reist spørsmål om saken egentlig burde ha vært på høring hos eldrerådet og rådet for mennesker med nedsatt funksjonshemming.

Olav Kristian Huseby (H) snekrer ofte forslag til vedtak, og han fikk kommunestyret med på denne formuleringen:

«Kommunestyret vedtar revidert reglementshefte og delegeringsreglementet som presentert, etter behandling er foretatt hos Eldrerådet og Rådet for mennesker med nedsatt funksjonshemming.»

Vi har spurt Huseby om hva som bør skje om høringsinstansene har innvendinger til kommunestyrets vedtak.

– Om noen av rådene har innvendinger, må saken opp igjen i kommunestyret, sier gruppelederen i Høyre.

Les også..

Kulturkveld

BEKJENTGJØRELSE: Tid: Fredag 21. november 2025 kl. 19.00 Sted: Hedalen ...
Hedalen helselag ny logo

Syng med oss senior

BEKJENTGJØRELSE: Tirsdag 25. november kl. 18.30. på Kroken, vi synger ...
Bagn. Foto: Åse Østgård Hagen

Her får Sør-Aurdal kommune inntektene sine fra

Hver krone teller når kommunen planlegger framtida. Med 316 millioner ...

Saltosamling på Hedalsheimen

Tidligere fantes det to søndagsskolekretser og et barnelag i Hedalen. ...
Miniatyrskyting

Innendørs jaktfelt

BEKJENTGJØRELSE: Hedalen Skytterlags miniatyrgruppe og Hedalen & Begnadalen JSK inviterer ...
Arkivbilde av kommunestyret

Kommunestyret sa nei til nytt kutt i talet på representantar

Kommunestyret vedtok torsdag 13. november samrøystes å halde fram med ...