Illustrasjon til e-postsvindel

Ikke la deg lure!

Publisert av Arne Heimestøl 19.06.2020. Sist oppdatert 19.06.2020.

I disse dager mottar flere av oss flere e-postmeldinger som er ren svindel. I dag fikk både kona og jeg en slik e-post.

– Vi har funnet ut at du er berettiget til å motta en skatterefusjon 6.200 NOK.Skatteberegningen tar utgangspunkt i postene i selvangivelsen for inntektsåret 2019, skriver «Skatteadministrasjon».

I meldinga ble vi oppfordret til å klikke en lenke.

Ikke gi fra deg sensitiv informasjon

– Dette er phishing-e-poster, og vi ber mottakerne om å ikke trykke på lenker som er vedlagt eller gi fra seg sensitiv informasjon – da risikerer du å bli svindlet eller å bli utsatt for ID-tyveri. Skatteetaten opplever dessverre årlig at skattytere utsettes for phishing-bølger på viktige skattedatoer , sier skattedirektør Ragna Fossen til VG.

– Skatteetaten sender ikke uoppfordret ut lenker på e-post eller sms, og vi spør ikke etter bank- og kredittkortopplysninger via disse kanalene. I vår kommunikasjon ber vi mottakerne selv å oppsøke våre nettsider og logge seg inn.

Les også..

Jennlismyra

Ny skiløype fra Jennlismyra

Styret i Hedalen idrettslag har en tid hatt tanker om ...
SAUS. Foto: Arne Heimestøl

Nye SAUS foreslås planlagt for 80 elever

Formannskapet skal torsdag 29. januar ta stilling til rammene for ...
Hedalen kunst- og husflidslag

Scrapbooking og kortlaging med Hedalen kunst- og husflidslag

BEKJENTGJØRELSE: Vi inviterer deg til en uformell og hyggelig kveld ...

Godt oppmøte på HLR-kurs i Hedalen

Tirsdag 20. januar inviterte Hedalen idrettslag, Hedalen Røde Kors og ...
Line Kamilla Heimestøl

4×4 med litt styrke attåt

Forrige uke skrev jeg om fysisk aktivitet – og hvor ...

«Bondetinget» fredag 30. januar

BEKJENTGJØRELSE: Hedalen ungdomslag har gleden av å invitere til forestillingen ...