Martin Hagfors og Erik Johannessen

Solen tittet fram da Faroutfafar samlet små og store

Publisert av Arne Heimestøl 04.08.2026. Sist oppdatert 03.08.2026.

En regnbyge en halvtime før konsertstart skapte en viss usikkerhet foran lørdagens familiekonsert på Bautahaugen samlinger. Da Martin Hagfors og Erik Johannessen gikk på scenen med Faroutfafar, hadde de mørke skyene trukket unna, og publikum kunne nyte forestillingen i strålende solskinn.

Hagfors og Johannessen har gjennom mange år laget barnemusikk sammen under navnet Meg og Kammeraten Min. Hagfors er en anerkjent låtskriver og artist, mens Johannessen er trombonist, arrangør og multiinstrumentalist, kjent blant annet fra Jaga Jazzist og Trondheim Jazzorkester. Sammen har de utviklet et musikalsk univers som treffer både barn og voksne.

I den nye forestillingen har Hagfors hentet inspirasjon fra rollen som farfar. Publikum fikk høre nye sanger som Faroutfafar, Gå-sangen og Hvilke ord, samtidig som flere av duoens kjente favoritter var med i ny «farfar-drakt». Sanger som Superlim, Kammeratens bursdagssang, Kjæresten til bestefar, Deg og meg-allsangen og Tissedansen skapte både latter og engasjement blant publikum.

Familiekonserten var en del av Hedalen kulturfestival og samlet et godt publikum i amfiet på Bautahaugen samlinger.

Les også..

Her passerer Veidekke krysset mellom fv. 243 og vegen til Tollefsrud i Begnadalen

To fylkesveger i Sør-Aurdal får ny asfalt

To strekninger på fylkesvegnettet i Sør-Aurdal skal etter planen få ...
Hedalen stavkirke. Foto: Dagfinn Heimestøl

Gudstjeneste

BEKJENTGJØRELSE: Velkommen til gudstjeneste i Hedalen stavkirke søndag 23. august ...
Svømmehallen i Bagn

Seniorsvømming

BEKJENTGJØRELSE: Seniorsvømminga i svømmehallen på Bagn starter opp igjen fredag ...
Hedalen helselag ny logo

Gå med oss onsdag 19. august

BEKJENTGJØRELSE: Vi møtes midt oppe på Jennlismyra kl. 18.00 og ...
Bjørn Lien

366 personer i Sør-Aurdal står utenfor arbeid og utdanning

Ved utgangen av 2025 sto 366 personer mellom 20 og ...