Christel Alsos åpner Hedalen kulturfestival
Hedalen kulturfestival arrangeres i år helga 31. juli–2. august. Fredag 31. juli kl. 19.00 åpner Christel Alsos årets festival med konsert i Hedalen stavkirke.
Særpreget stemme og sterk formidling
Med en særpreget, krystallklar vokal og en formidlingsevne som går rett i hjertet, har Christel Alsos i en årrekke berørt publikum over hele landet. Hun regnes i dag som en av Norges mest respekterte artister, med kritikerroste album, samarbeid med noen av landets største navn og konserter som ofte beskrives som rene magiske øyeblikk.
Nordnorsk preg i musikken
Christel Alsos (f. 1984) kommer fra Fauske i Nordland. Hun tar med seg nordlys, hav, fjell og stille sommernetter inn i musikken. Det nordnorske preget ligger både i nærværet, roen og råskapen i uttrykket hennes.
Debuterte i 2007
Alsos platedebuterte i 2007 med albumet Closing The Distance. Albumet solgte til platina og etablerte henne som en av landets mest markante artister.
Siden har hun gitt ut fem soloplater, blitt nominert til flere Spellemannpriser, fått musikk brukt i internasjonale TV-serier og samarbeidet med blant andre Kurt Nilsen, Janove Ottesen og Bo Kaspers Orkester.
Christel Alsos fortsetter å bevege publikum med klar vokal, sterk tilstedeværelse og en unik evne til å gjøre hver sang til en egen liten historie.

























