3

Skiskytternes dag fikk nytt løft – og ny arena

Publisert av Arne Heimestøl 06.04.2026. Sist oppdatert 05.04.2026.

Påskeaften arrangerte Hedalen skytterlag Skiskytternes dag på Reset i Hedalen.

Arrangementet var i år flyttet fra Petatmyra til et nytt område langs den eksisterende skiløypa fra Reset, på veg mot Høgdefjell.

Dermed kunne deltakerne fortsatt kombinere skitur med et aktivitetstilbud.

– Vi har fått god respons på ny plassering og håper dette kan bli en ny tradisjon nær både hytteområder og skiløyper, sier Øystein Fossholt.

God deltakelse tross vind

Ifølge Fossholt deltok 68 personer på selve skyteaktiviteten, mens det totalt var rundt 110 besøkende innom i løpet av dagen.

– Det var en vindfull dag, men sola varmet mellom vindkulene, forteller Øystein.

Moderne utstyr ga ny opplevelse

En av årets nyheter var bruk av moderne skiskytterblinker med digitalt system og laservåpen. Dette gjorde det mulig å arrangere et trygt opplegg tett på både skiløyper og hytter, samtidig som deltakerne fikk en spennende skyteopplevelse – enten de var erfarne eller nybegynnere.

Takker samarbeidspartnere og sponsorer

I samarbeid med Hedalen Løypelag var det lagt til rette for en egen arena og et hyggelig oppholdsareal rundt arrangementet. – Takk til Hedalen Løypelag for fin tilrettelegging! sier Fossholt.

Han rettet også en takk til lokale bedrifter som bidro med premier, og til Norges Skiskytterforbund for utlån av laservåpen.

Klare for neste år

– Vi takker for i år – og er tilbake neste år også. Det er plass til enda flere på Skiskytternes dag, sier Fossholt.

Harald Søia har vært med 20 ganger og Hilde Wendler Søia 30 ganger. Takk for trofast deltakelse!
Alle bilder: Øystein Fossholt

Les også..

Bærene er store nå.

Hvor godt kjenner du skogsbærene?

Norske skoger og myrer byr på viltvoksende bær. Hva vet ...
Hedalen kulturfestival

«Fire begravelser og ett bryllup» til Hedalen kulturfestival. NB! Aldersgrensen på forestillingen senkes til 13 år.

BEKJENTGJØRELSE: Lørdag 1. august gjester teaterregissør, dramatiker og teatersjef Morten ...
Brøtning fra Øvre Grunntjern til Nedre Grunntjern. Foto: Arne G. Perlestenbakken

Vassfarbrøtningen

Hvordan ble de veldige skogene i Vassfaret forvandlet til eksportvare? ...
Kommunedirektør Øivind Næss Foto: Arne G. Perlestenbakken

Avtale om kommunedirektørens fratreden

Arbeidsgiverutvalget i Sør-Aurdal kommune og kommunedirektør Øivind Næss har inngått ...

Nesbyen–Hedalen veglag orienterer

Det har kommet spørsmål til styret for veglaget angående vedlikehold ...

Stabilt arbeidsmarked med mange ledige stillinger i Innlandet

Arbeidsmarkedet i Innlandet var fortsatt stabilt i juni. Ved utgangen ...