Fekjær psykiatriske senter

Nytt behandlingstilbud med sau, natur og terapi

Publisert av Arne Heimestøl 14.11.2025. Sist oppdatert 14.11.2025.

Det redaksjonelt uavhengige magasinet RUS&SAMUNN har besøkt Fekjær psykiatriske senter og etter besøket publisert en lengre artikkel.

– Fekjær psykiatriske senter har åpnet et nytt behandlingstilbud for unge med samtidige rus- og psykiske lidelser. Her bor og behandles pasientene tett på natur, dyr og et lite fellesskap der miljøterapi, psykodynamisk behandling og praktisk gårdsarbeid inngår i hverdagen, skriver magasinet.

– Målet er å gi unge voksne et trygt, strukturert og meningsfullt miljø som hjelper dem å utforske følelser, mestre rusutfordringer og bygge et rusfritt liv.

– Etter at journalisten besøkte Fekjær har vi rekruttert en av Norges fremste psykiatere med spesialisering i TSB behandling til undervisning/veiledning en dag i måneden for alt fagpersonell for høst og vårsemester, opplyser Elling Fekjær.

Les også..

Salto logo

Avslutning

BEKJENTGJØRELSE: Søndag 26. april kl. 15:30–18:00 blir det Salto-avslutning på ...
Tomta for Nye SAUS

Klart for byggestart: SAB og Nye SAUS går videre innenfor budsjett

I kommunestyrets møte 16. april orienterte bygningsingeniør Oddleiv Juvkam om ...
Dugnad

Tid for ryddedugnader

Mandag kveld var det ryddedugnad ved Fjellsyn og Kroken. Grus, ...
Hedalen stavkirke. Foto: Helge Nordby

Gudstjeneste

BEKJENTGJØRELSE: Velkommen til gudstjeneste i Hedalen stavkirke søndag 26. april ...
Begna Bruk

Begna Bruk og RingAlm etablerer nytt salgsselskap

Begna Bruk og RingAlm etablerer det nye salgsselskapet, Lumbra AS, ...
Nm i jaktfelt

Lokale skyttere med sterke prestasjoner i NM i jaktfelt

Buttentjern skytesenter på Eggemoen var 16.–19. april vertskap for årets ...