Vegard Vestrom Hedalen bygdeutvalg

Pressemelding fra Hedalen

Publisert av Hedalen bygdeutvalg ved Vegard Vestrom 31.08.2025. Sist oppdatert 31.08.2025.

Bygdesamfunnet i Hedalen ønsker å uttrykke sin dype medfølelse etter drapet på Tamima Nibras Juhar på Kampen i Oslo.

Våre tanker går først og fremst til Tamima, hennes pårørende og alle som er berørt av denne brutale og meningsløse handlingen.

Vi kjenner ekstra sterkt på dette fordi den siktede tilbrakte deler av sin barndom i Hedalen. I denne perioden ble han oppfattet som en aktiv, sosial og positiv gutt som deltok i bygdas fellesskap.

Vi tar på det sterkeste avstand fra de holdningene han har gitt uttrykk for, og ser med sorg at dette tankegodset bidro til den fatale handlingen.

Vi vil samtidig uttrykke uro over at riksmedia de siste dagene har oppsøkt mange innbyggere i Hedalen på en pågående måte, også ungdom ned til 15 år.

I denne vanskelige tiden ønsker vi å stå sammen i medfølelse. Vårt ønske er å støtte og ta vare på fosterfamilien i en krevende tid.

Spørsmål om siktedes oppvekst i Hedalen bes rettet til Sør-Aurdal kommune, og eventuell relevant informasjon til politiet.

Hedalen bygdeutvalg

Les også..

Metriske system og SI-enheter

YTRING: Leste med stor interesse artikkel om metriske system og ...
HIL-logo

Endelig A-lagsfotball på Hedalen stadion igjen!

BEKJENTGJØRELSE: Fredag 19. juni kl. 19.30. Senior herrer: Sør-Aurdal (Bagn/Hedalen) ...

Riverbank setter countrypreg på Hedalen kulturfestival

BEKJENTGJØRELSE: Lørdag 1. august kl. 21.30 får publikum oppleve countrybandet ...
Hytta til Liodden

Hedalen misjonsforening

BEKJENTGJØRELSE: Hedalen misjonsforening har møte på hytta til Solveig og ...
Den nye båten

Båten i Hellsenningen er nå klar til bruk.

BEKJENTJGØRELSE: Er du medlem i en forening tilknytta Norges jeger-og ...
Hedalen barne- og ungdomsskole. Foto: Dagfinn Heimestøl

Ingen avvik ved helse- og miljøtilsyn på Hedalen barne- og ungdomsskole

Hedalen barne- og ungdomsskole får gode tilbakemeldinger etter et helse- ...