Viktig med håndhygiene

Noe koronasmitte

Publisert av Arne Heimestøl 26.08.2024. Sist oppdatert 23.08.2024.

Ifølge Folkehelseinstituttet (FHI) har det vært stabil forekomst av covid-19 de siste ukene, etter en økning frem mot og gjennom sommeren (sammendrag i uke 33).

Dette skriver Helse Norge: «Rådet ved nyoppståtte luftveissymptomer er å holde seg hjemme når du føler deg syk, uavhengig av årsak. Det er ikke regler for karantene eller isolasjon. Alle som er anbefalt å ta covid-19 vaksinen, bør ta den.»

Status i Sør-Aurdal

Laila Lundstein er avdelingsleder på Bagn legesenter. Hun forteller at det har vært litt koronasmitte i Sør-Aurdal i det siste. Noen har testet seg og på den måten fått påvist smitte.

I år vil det komme tilbud om oppdatert influensavaksine og koronavaksine i oktober. Kommunen vil komme med mer informasjon om dette seinere.

Les også..

Kamilla

Stress, søvn og skjerm

På Helsenorge kan vi lese at stress er kroppens reaksjon ...

Enebolig til salgs

ANNONSE: Enebolig med fin beliggenhet og gode solforhold i et ...
Dette er den tredje løypemaskina til Hedalen Løypelag. Den ble tatt i bruk i 2022. Løypemaskina kjøres av Harald Kjensrud, Roger Hybertsen, Helge Nordby, Olaf Søbekkseter og Bjørn Skoglund. Foto: Helge Nordby

Vinterferieuker står for tur

Løypekjørerne er i gang. Inn mot helgen vil alle våre ...

Flishøvling med hest på Bautahaugen i Hedalen 9. mai 2026

KUNNGJERING: Endeleg skal stogo Brakadokka få flistak att! Lenge har ...
Ledighet i januar

På tide å søke sommerjobb – mange ledige stillinger i Innlandet

Ledigheten i Innlandet holder seg fortsatt lav, samtidig som arbeidsgivere ...

Jakt nordre Hedalen sameie

ANNONSE: Nordre Hedalen sameie lyser ut elgjakt for 5 år ...